wtorek, maj 30, 2023

                                                                                                       Aktualizacja: poniedziałek, 15.05.2023 r.

logo


W Miejskim Przedszkolu "Perełka" im. Jana Brzechwy w Ełku, 15 września 2015 r., odbyła się inauguracja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Mistrzowie Kodowania Junior", stworzonego przez Samsung Electronics Polska.

Program „Mistrzowie Kodowania Junior" ma na celu rozwijanie kompetencji miękkich u dzieci, naukę logicznego myślenia, zachęcenie przedszkolaków do współpracy w grupie, kształtowanie u dzieci dobrych nawyków cyfrowych oraz upowszechnianie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii. Tego typu umiejętności są niezwykle ważne na każdym etapie życia dziecka, również podczas zmiany otoczenia z przedszkola na szkołę podstawową.

 W pilotażowej edycji programu udział bierze łącznie 18 przedszkoli ze wszystkich województw w kraju. W program zaangażowano placówki, w których kadra pedagogiczna stale poszukuje nowych rozwiązań edukacyjnych, nie boi się wyzwań oraz jest gotowa podejmować niestandardowe działania sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi dzieci. Programem objęto ponad 1000 przedszkolaków.

Przedszkole Perełka zostało bezpłatnie wyposażone w m.in.:

- „stacjonarną" matę edukacyjną - pozwalającą animować różnorodne działania dzieci i tym samym wspomagać realizację celów programu,

- urządzenia cyfrowe (tablety dla całej grupy), na których dzieci rozwiązują, poprzez zabawę, zadania logiczne w specjalnie przygotowanej sali przedszkolnej.

- zestaw gotowych scenariuszy lekcyjnych dla nauczycieli.

Umiejętności przygotowujące do rozumienia elementarnych podstaw kodowania przedszkolaki zdobywać będą w trakcie tradycyjnych zabaw edukacyjnych pod okiem przeszkolonych nauczycieli przedszkolnych. Ćwiczenia prowadzone będą w parach oraz w grupach, dzięki czemu dzieci będą rozwijały swoje zdolności interpersonalne i uczyły się pracy zespołowej. Eksperci programu wypracowali również własne pomoce dydaktyczne, m.in. matę edukacyjną, na której wykorzystywać można elementy sudoku, szachów czy elementarnych podstaw kodowania. Uzupełnieniem gier i zabaw edukacyjnych będą zajęcia prowadzone na tabletach, z wykorzystaniem aplikacji „Junior Scratch" opracowanej przez Massachusetts Institute of Technology specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 3-6 lat.

Program skierowany jest do tych przedszkoli, w których kadra pedagogiczna stale poszukuje nowych rozwiązań edukacyjnych, lubi zaskakiwać swoich podopiecznych i ich rodziców innowacyjną ofertą, nie boi się wyzwań oraz jest gotowa podejmować niestandardowe działania sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi dzieci.

Więcej na:
http://mistrzowiekodowania.pl

logo.czytelnictwo

chor-logo

bip logo

szkolaodkrywcow-talentow

spz1

PPZ 2

szkolapamieta.logo