czwartek, czerwiec 01, 2023

                                                                                                       Aktualizacja: środa, 31.05.2023 r.

logo

GRUPA V


Od 1 października do 30 listopada grupa realizuje zadania z projektu ekologicznego pt. "Na ratunek przyrodzie - ekologiczne rady na odpady". W ramach tego projektu odbyły się 2 wycieczki; na Wysypisko śmieci w Siedliskach i do Oczyszczalni ścieków w Nowej Wsi Ełckiej. Przed nami wycieczka do Szkółki leśnej w Mrozach i ognisko. We wrześniu grupa brała udział w Akcji Sprzątania świata. Duży nacisk kładziemy na respektowanie norm społecznych. Dzieci samodzielnie zredagowały Kodeks Grupy. Priorytetem naszego przedszkola jest bezpieczeństwo dzieci, dlatego też po raz kolejny spotkaliśmy się z funkcjonariuszami ruchu drogowego, aby utrwalić u dzieci nawyk bezpiecznego poruszania się ulicami miasta. Nasze 6-latki bardzo chętnie korzystają z zaproszeń dziennikarzy Radia Bayer FM w celu współprowadzenia audycji radiowych. 21 września 2012r. Maja Ł., Maja K., Sarah, Natalia, Karol, Klaudia, Julia J. brały udział w prowadzeniu audycji z cyklu "Ahoj, kapitanie" na temat: Kierunek przedszkole. Wypadli wspaniale!

W ramach projektu edukacyjnego "Przedszkolne wędrówki po Polsce" udało się nam zaprosić sławnego ełczanina pana Piotra Karpienia - laureata II miejsca w programie MAM TALENT. Pan Piotr bardzo ciekawie opowiadał o swojej pasji grania na gitarze, zaśpiewał też kilka piosenek. Było bardzo miło. Na zakończenie Maja i Olek wręczyli panu Piotrowi

W październiku Wiktoria i Klaudia brały udział w konkursie recytatorskim w ramach obchodów XII Dnia Papieskiego; Klaudia otrzymała wyróżnienie.

W konkursie plastycznym "Jesienne barwy Ełku" Maja K. otrzymała wyróżnienie. GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM

Przed nami przygotowania do V Festiwalu piosenki i pieśni patriotycznej. Eliminacje już 5 listopada. Do występu przygotowuje się zespół w składzie: Natalia, Karol, Maja K.

 

 

Nauczycielki pracujące w grupie:

mgr Bożena Padiasek

mgr Grażyna Ewa Olszewska

Woźna oddziałowa: Małgorzata Mięczkowska

Zobacz Galerię

 

 

logo.czytelnictwo

chor-logo

bip logo

szkolaodkrywcow-talentow

spz1

PPZ 2

szkolapamieta.logo