środa, luty 01, 2023

Aktualizacja: środa, 01.02.2023 r.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Jak co roku, 25 listopada obchodziliśmy święto misia. Nie od dziś wiadomo, że nasze przytulanki, to nasi najlepsi przyjaciele- mówiły dzieci! Jaka jest historia tego święta? Otóż, posłuchajcie!

Rok 1902, Stany Zjednoczone.
Prezydent Roosvelt wybiera się na polowanie z przyjaciółmi. Jeden z towarzyszy postrzela małego niedźwiadka. Gdy Prezydent widzi przestraszone zwierzątko, karze je natychmiast uwolnić! Świadek tego zdarzenia postanawia uwiecznić tę chwilę i rysuje historie niedźwiadka w gazecie, którą przeczytał producent zabawek. Od tamtego czasu zaczęto produkować maskotki pod nazwa Teddy Bear.
Nasze Dzieci i Misiaki fantastycznie świętowały! Poniżej krótka fotorelacja

logo.czytelnictwo