środa, grudzień 07, 2022

Aktualizacja: piątek, 25.11.2022 r.

Perełki odkrywają piękno przyrody

W dniu 05.10.2022 Perełki wybrały się na wycieczkę do Szkółki Leśnej w Mrozach. Głównym celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań przyrodniczych oraz zapoznanie dzieci z roślinnością występującą w lesie. Dzieci spacerując po lesie uczyły się rozpoznawać drzewa, krzewy, dowiedziały się jak nazywają się kolejne warstwy lasu. Każdy starał się zapamiętać jak najwięcej ciekawostek, które przekazywał nam pan leśniczy. Dzieci chętnie zbierały do kącika przyrodniczego skarby, które pozostawiła w lesie Pani Jesień np. szyszki, kolorowe liście. Na zakończenie żywej lekcji przyrody dzieci relaksowały się przy grillowanych kiełbaskach, którymi poczęstował nas niezwykle sympatyczny, pełen humoru pan leśniczy. Dziękujemy za mile spędzony czas i czekamy na kolejną lekcję przyrody na łonie natury.

logo.czytelnictwo