czwartek, lipiec 09, 2020

Aktualizacja: wtorek, 30.06.2020 r.

Perełki z wizytą w zakładzie krawieckim

Jak powstaje ubranie? oto jest pytanie…, na które znają już odpowiedź Perełki z grupy VI. 13.02.2020r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do zakładu krawieckiego mamy Gabrysi. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą krawcowej, ukazanie przydatności wykonywania tego zawodu oraz budzenie szacunku dla ludzi wykonujących ten zawód. Dzieci mogły obejrzeć wyposażenie zakładu krawieckiego oraz zobaczyć sposób działania urządzeń i przyborów, jakimi posługuje się krawcowa. Pod czujnym okiem Pani Krawcowej i przy jej asekuracji przedszkolaki zapoznały się z wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia oraz dowiedziały się jak przebiegają kolejne etapy powstawania odzieży. Bardzo dziękujemy mamie Gabrysi za przybliżenie tajników swojej pracy oraz za serdeczne przyjęcie. Wycieczka dostarczyła przedszkolakom wielu wrażeń i nowych wiadomości.
Autor: B. Bednarowicz