sobota, grudzień 07, 2019

Aktualizacja: niedziela, 01.12.2019 r.

Ratownik medyczny w "Perełce"

W dniu 25 października pani Małgosia Głowacka- nauczycielka grupy IV zaprosiła do przedszkola ratownika medycznego – pana Janusza Lalak. Dzieci z grupy IV i VI miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorką (trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebujemy pomocy).Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak pan ratownik demonstrował sztuczne oddychanie i masaż serca na przywiezionych przez siebie fantomach. Później najdzielniejsze przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem instruktora. Dzieci miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych. Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Autor: M. Polcyn. M. Głowacka