sobota, grudzień 07, 2019

Aktualizacja: niedziela, 01.12.2019 r.

Światowy Dzień Walki z Otyłością w grupie VI

"Trzymaj formę – walka z otyłością naszą przyszłością ”- hasło to było tematem przewodnim dzisiejszego dnia, podczas którego obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Otyłością.24 października nauczycielki przeprowadziły zajęcia w których przekazały dzieciom ważne informacje dotyczące zdrowego stylu życia, jak zapobiegać otyłości oraz w jaki sposób może ona wpływać na nasze zdrowie, a także zachęciły do czynnego uprawiania sportu.

Przedszkolaki z grupy VI w swobodnej dyskusji wymieniały czynniki, dzięki którym uchronimy się przed otyłością: zachęcanie do ruchu na świeżym powietrzu, uprawianie różnych sportów, korzystanie w dorosłym życiu z siłowni, przestrzeganie diety bogatej  w błonnik i witaminki.

Dzieci zapoznały się z pojęciem „otyłość” oraz z konsekwencjami jej występowania, w ekspresji plastycznej rysowały owoce i warzywa, które najbardziej lubią jeść.

Na zakończenie dzieci wraz z paniami ćwiczyły nie tylko ciało ale i umysł wykorzystując ćwiczenia prowadzone metodą kinezjologii edukacyjnej. Przedszkolaki w tym dniu odwiedziły również zaprzyjaźniony stragan owocowo- warzywny- dzieci oglądały i nazywały różne warzywa i owoce. Każdy przedszkolak miał okazję wskazać te, które najbardziej lubi i często zjada.

Mamy nadzieję, że dobre nawyki nabyte dzisiejszego dnia, pozostaną z dziećmi na co dzień.

Autor: M. Polcyn, B. Bednarowicz