poniedziałek, październik 14, 2019

Aktualizacja: sobota, 21.09.2019 r.

"Przyjazny ruch" - zajęcia otwarte w gr. VI

Dnia 19 września 2019 roku w grupie VI odbyły się zajęcia otwarte w formie warsztatów dla rodziców pt. „Przyjazny ruch”. Prowadzące zajęcia pani Małgorzata Polcyn i Beata Bednarowicz wykorzystały podczas zajęć różnego rodzaju metody, takie jak Metoda Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne, Ruchu Twórczego Rudolfa Labana, kinezjologię edukacyjną, zwaną inaczej gimnastyką mózgu, która jest system szybkich, zabawnych i energetyzujących ćwiczeń aktywizujących ciało i system nerwowy, rozładowujących napięcie, integrują pracę półkul mózgowych (prawą odpowiedzialną za globalne przekazywanie informacji, pamięć długotrwałą, marzenia i zachwyt oraz lewą odpowiedzialną za dostrzeganie szczegółów, analizę, czas przyszły i rozumienie). Forma zajęć bardzo przypadła zarówno rodzicom jak i dzieciom do gustu. Miła i swobodna atmosfera pozwoliła na wykorzystanie naturalnej potrzeby ruchu w ćwiczeniach i zabawach. Sprzyjała rozwijaniu ekspresji twórczej dzieci poprzez różnorodne formy aktywności. Wpłynęła pozytywnie na integrację wszystkich uczestników warsztatów, oraz rozwijanie umiejętności relaksowania się i odreagowania napięć psychofizycznych.

Autor: B. Bednarowicz, M. Polcyn