środa, sierpień 21, 2019

Aktualizacja: niedziela, 21.07.2019 r.

Perełki z gr. VI na wycieczce w Centrum Tradycji Mleczarstwa

Dnia 21 maja 2019 r. „Perełki” z grupy VI były na wycieczce w Centrum Tradycji Mleczarstwa - Muzeum Mleka w Grajewie. Nietypowa aranżacja na zewnątrz obiektu przyciąga spojrzenia oraz kusi, by zajrzeć do środka. Wewnątrz zaś kolorowa, multimedialna ekspozycja, nasycona efektami dźwiękowymi, w której można dotknąć praktycznie prawie wszystkiego. Poszczególne elementy ekspozycji umożliwiły naszym dzieciakom z jednej strony pozyskanie wiedzy, z drugiej zaś wzajemną interakcję i zabawę. Całość ekspozycji podzielona jest na konkretne strefy, które w sposób narracyjny "opowiadają" o mleku oraz tradycji jego przetwórstwa. Każde dziecko miało okazję do ręcznego wydojenia krowy, wzięcia udziału w eksperymencie z wirem mlecznym oraz spróbowania swych sił w różnych grach zręcznościowych. Podczas chwili relaksu w salce kinowej mogły wspólnie zatańczyć z wirtualna krową, czy też poznać w strefie Baru mlecznego jadłospis z czasów PRL. Ogromne zainteresowanie wzbudziły w dzieciach własnoręcznie przeprowadzane doświadczenia z mlekiem i barwnikami. Kończąc zwiedzanie muzeum „Perełki” miały możliwość spotkania się z muzealną maskotką – Krówką Matyldą, by razem upamiętnić wizytę na wspólnej fotografii.
Autor: B. Bednarowicz