poniedziałek, październik 14, 2019

Aktualizacja: sobota, 21.09.2019 r.

Perełkowe "Puchatki" w Muzeum Kolejnictwa

09.05.2019 Perełkowe "PUCHATKI" uczestniczyły w zajęciach pt. "Stoi na stacji lokomotywa" organizowanych przez Muzeum Historyczne. Co to jest muzeum?- to pytanie dzieci usłyszały na początku spotkania i nie była to jedyna zagadka, którą musiały rozwiązać. Podczas zajęć dowiedziały się, jakie były pierwsze wynalazki ludzkości - ogień, koło, czy telefon, poszerzyły swoją wiedzę nt. lokomotyw i pociągów. Podczas zwiedzania muzeum kolejnictwa, "Puchatki" zobaczyły wiele modeli pociągów, lokomotyw, urządzenia, które przeszły do historii, a bez których kiedyś kolej nie mogłaby sprawnie funkcjonować. Wycieczka była ciekawym i pouczającym przeżyciem dla naszych małych "Perełek". Dziękujemy pracownikom muzeum za przeprowadzenie ciekawych zajęć.
Autor: E. Olszewska, E. Kil