niedziela, październik 22, 2017

Aktualizacja: niedziela, 22.10.2017 r.

Gumisiowa sałatka jarzynowa
W dniu 29.09.2017 dzieci z grupy Gumisiów z nauczycielką Elżbietą Wysocką, z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy, w ramach realizacji tematu kompleksowego ,,Dary jesieni” oraz zadania rocznego ,,Trzymaj formę – żyj zdrowo”, uczestniczyły w zajęciach kulinarnych i przygotowały sałatkę jarzynową. Krojenie warzyw Perełkowym Gumisiom poszło bardzo szybko i sprawnie, gdyż to nie pierwsza sałatka w wykonaniu dzieci. Składniki do krojenia wybierały same. W wielkiej misce zostały one wymieszane i doprawione. Na zakończenie zajęć nastąpiła degustacja. Niektórym tak posmakowała, że nie obeszło się bez dokładek. Gumisie bardzo lubią zajęcia kulinarne, bo twierdzą, że jak ,,się samemu przygotuje, to lepiej smakuje”.
Autor: E. Wysocka