niedziela, październik 22, 2017

Aktualizacja: niedziela, 22.10.2017 r.

Perełki na wycieczce w MZK

We wtorek – 19.09 przedszkolaki z 3 najstarszych grup MP Perełka w Ełku – Gumisie, gr. V i VI z nauczycielkami: Elżbietą Wysocką, Ewą Kil oraz Małgorzatą Szypulską - odwiedziły Miejski Zakład Komunikacji w ramach Dnia Otwartego MZK. Wycieczka rozpoczęła się od miłego powitania przez pracownika MZK, pana Rafała, który na przystanku przed wejściem do autobusu wręczył wszystkim dzieciom bilety. Wyjaśnił, iż jazda „na gapę” jest niewskazana, każdy uprawniony musi mieć ważny bilet uprawniający go do jazdy autobusem. Dzieci z wielką przyjemnością kasowały bilety, aczkolwiek wbrew pozorom nie było to łatwe zadanie. Na terenie MZK dzieci zwiedziły myjnię autobusową, odwiedziły warsztat, w który „leczone są chore” autobusy. Dowiedziały się kilku ciekawostek nt. miejskiej komunikacji np. ile mamy linii autobusowych, iloma autobusami dysponuje Miejski Zakład Komunikacji w Ełku. Przedszkolaki odwiedziły również pana dyspozytora, który dba o to, aby autobusy dojeżdżały na czas oraz monitoruje całą zajezdnię. Za pomocą radia przywitały się z kierowcą, który jeździł ulicami miasta. Dzieci dowiedziały się również, że w autobusie nie można jeść lodów, psa należy przewozić w kagańcu, plecaki należy trzymać w rękach, jakie są zasady przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, co to znaczy ,,przystanek na żądanie”. Podczas wycieczki nie zabrakło również upominków, którymi obdarowane zostały Perełki.

Dziękujemy organizatorom za mile spędzony czas podczas zwiedzania Miejskiego Zakładu Komunikacji.
Autor: E. Kil, E. Wysocka