wtorek, czerwiec 19, 2018

                                                                                                       Aktualizacja: wtorek, 19.06.2018 r.

logo

Czterolatki z Perełki na Farmie Mazurskiej

Dniu 11.06.2018 czterolatki z Miejskiego Przedszkola PEREŁKA im. Jana Brzechwy wraz ze swoimi paniami Bożeną Padiasek, Agnieszką Wysocką,Renatą Czuper oraz rodzicami odwiedziły   Farmę Mazurską w Szarejkach. Siedlisko jest pięknie położone wśród zieleni, naturalnych łąk, w pobliżu lasu i jeziora Mącze. Właściciele gospodarstwa przygotowali wiele atrakcji. Przeprowadzili dla wszystkich warsztaty z pieczenia chleba. Dzieci aktywnie uczestniczyły w całym procesie, zaczynając od przesiewania mąki, wyrabiania ciasta, formowania swoich chlebków, posypywania różnymi ziarnami, a kończąc smarowaniem blaszek i układaniem na nich swoich wyrobów. Podczas wielogodzinnego pobytu przedszkolaki mogły milo spędzić czas, poznając zwierzęta hodowlane- krowy, konia, owce nizinne, kozy. Choć zwierzęta były przyjaźnie nastawione na spotkanie z dziećmi, to dla wielu wychowanków było to pierwsze spotkanie ze zwierzętami. Chętni uczestnicy wycieczki mogli przejść skrócony kurs dojenia kóz pod bacznym okiem właścicielki Pani Marty Elsner. Baraszkowaniem na „zielonej murawie” przy pięknej pogodzie, to najwspanialszy czas radości i zadowolenia. Zabawy na placu - huśtawki, zjeżdżalnie, wspinanie po linie, skoki na trampolinie, gra w piłkę umiliły im czas oczekiwanie na swoje wypieki. Natomiast wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek było chwilą odpoczynku. Wycieczkę serdecznym podziękowaniem i pozdrowieniem właścicieli Farmy Mazurskiej. Trochę zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń i nowych doświadczeń, ze swoimi wypiekami, wróciliśmy do przedszkola, gdzie jeszcze długo opowiadaliśmy o swoich odczuciach.
Serdecznie dziękujemy Pani Marcie Elsner i pracownikom Farmy Mazurskiej za wspaniałe, niezapomniane zajęcia na łonie natury.
Dziękujemy również Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu wycieczki i aktywny udział.

Nauczycielki: Bożena Padiasek; Agnieszka Wysocka


Wizyta fizjoterapeuty

Czterolatki z Perełki dbają o postawę.

Prawidłowa postawa ciała w dużym stopniu decyduje o zdrowiu dziecka. W ramach profilaktyki zdrowotnej nasze przedszkole odwiedziła Pani fizjoterapeutka - Katarzyna Oleksik z gabinetu rehabilitacji dzieci "Skoliofiz".W czasie wizyty Pani Kasia opowiedziała dzieciom o tym "Co to jest wada postawy", jakie są jej rodzaje i jak możemy temu zapobiegać. Pokazała dzieciom kilka ćwiczeń, które można wykonywać w domu pozwalających na utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, dowiedziały się jak należy poprawnie siedzieć na dywanie, krzesełku, by nie obciążać kręgosłupa oraz jak ważny jest ruch dla naszego zdrowia.
Serdecznie dziękujemy Pani Kasi za przeprowadzenie zajęć.
Autor: B. Padiasek


 

Perełkowy Festyn Rodzinny

Dzisiejszy – 7.06.2018 -  Festyn Rodzinny w Miejskim Przedszkolu Perełka im. Jana Brzechwy - bańkowo - tatuażowe szaleństwo. Wspaniała pogoda, zabawa. Dyrektor Anna Birgiel oraz społeczność Perełki dziękują wszystkim za obecność i cudowną atmosferę. A w szczególności dziękujemy: pani Katarzynie Mikuckiej - sala zabaw Tropico - za bańkowe szaleństwo; państwu Katarzynie i Danielowi Rutkowskim oraz pani Monice Marszałek za tatuażowe szaleństwo na rękach, koszulkach i bananach; panom Szymanowiczowi, Łoszczykowi, Zaleskiemu, Senicy za obsługę grilla oraz pracownikom Perełki: kuchni za bigos, nauczycielom i obsłudze za zapewnienie napojów, zabaw i bezpieczeństwa, sprawnej organizacji oraz konserwatorowi Andrzejowi Komosie za przygotowanie sprzętu. Jeszcze raz dziękujemy.
N-lka Perełki: Elżbieta Wysocka


Perełkowe Gumisie na zielonej nocy w SP 2
W dniu 8.06.2018 - Zielona Noc. Mega i super pomysł. Szkoła Podstawowa Nr 2 i Grupa Gumisiów z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy. Pierwszy raz taka akcja na skalę miasta. Tak zwana ,,zielona noc", czyli przedszkolaki nocowały w szkole z rodzicami, a niektórzy bez. Wow. Dużo by opowiadać. Ale tak w skrócie: ścianka wspinaczkowa - mega pomysł, zabawy na sali gimnastycznej z piłkami i sprawnościowe, zabawy z tunelem, z przeskokami, z paletkami, gra edukacyjna z programowaniem, wspólna kolacja, projekcja filmu, śniadanie, rysowanie na temat dowolny itp.itd. Dziękujemy rodzicom za wsparcie i zaangażowanie: pani Katarzynie Kwiatkowskiej, Katarzynie Rutkowskiej, Emilii Czuper, Marcie Drawert, Marcie Narewskiej, Oldze Hańczyc, panom: Łukaszowi Szymanowiczowi, Danielowi Rutkowskiemiui Pawłowi Wardzińskiemu. Ale nade wszystko dziękujemy: dyrekcji SP 2 - pani Dorocie Szczawińskiej oraz nauczycielkom: Justynie Kozickiej, Katarzynie Zawistowskiej, instruktorom ścianki wspinaczkowej oraz uczennicom SP 2, bez których ta noc nie byłaby możliwa. Jeszcze raz dziękujemy bardzoooooo.
N-lka Perełki: Elżbieta Wysocka

Perełki laureatami Złotej Nutki

Dzień 5.06.2018 okazał się szczęśliwym dniem dla wychowanków z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy. W tym dniu odbył się koncert laureatów Konkursu Piosenki Dziecięcej Złota Nutka zorganizowanym przez Ełckie Centrum Kultury. Po wcześniejszych eliminacjach aż trzy występy Perełek znalazły się w koncercie finałowym i otrzymały główne nagrody, czyli Złote Nutki.

W kategorii solista – Helenka Matukanis z grupy Gumisiów – przygotowanie: Elżbieta Wysocka, Magdalena Bagińska.

W kategorii zespół:

"Rozśpiewane Perełki” – przygotowanie: Ewa Kil, Ewa Olszewska

"Gumisiowe Perełki” – przygotowanie: Anna Nartowicz, Elżbieta Wysocka, Magdalena Bagińska

Gratulujemy naszym Perełkom i życzymy dalszych sukcesów.

N-lka Perełki: Elżbieta Wysocka


Strona 1 z 5

bip logo

szkolaodkrywcow-talentow

1pdmsz

spz1