niedziela, maj 16, 2021

                                                                                                       Aktualizacja: sobota, 15.05.2021 r.

logo

"Światowy Dzień Ziemi" u Perełek

22.04.2021 "Perełki" Obchodziły "Światowy Dzień Ziemi" biorąc udział w zabawach, zajęciach oraz poprzez bezpośrednie doświadczenia. Podczas każdego spaceru obserwują otaczające je środowisko, a dzięki zajęciom edukacyjnym pogłębiają wiedzę na temat dbania o "Zdrowie Naszej Planety Ziemi". Rozumieją, iż dzięki wprowadzeniu kilku pozytywnych zmian w codziennych nawykach, można znacznie przyczynić się do ochrony środowiska.


Perełki obchodzą Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia Perełki  z Miejskiego Przedszkola "Perełka" im. J. Brzechwy obchodziły Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jak co roku przedszkolaki solidaryzując się  z osobami z autyzmem "rozświetliły" na niebiesko wykonane przez siebie prace artystyczne oraz w ich ubiorze dominował kolor niebieski. W tym dniu Perełki oglądały filmy edukacyjne, które pomogły im uświadomić, jak funkcjonują osoby autystyczne, w jaki sposób postrzegają świat oraz jak wygląda życie codzienne osób z autyzmem.


Obchody Dnia Osób z Zespołem Downa

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Z tej okazji, wszystkie dzieci i pracownicy Naszego przedszkola założyli kolorowe skarpetki nie do pary. ,,Kolorowe skarpetki to symbol niedopasowania społecznego, ale też genotypowego, z jakim borykają się osoby cierpiące na zespół Downa. Wybór 21 marca na obchody Światowego Dnia Chorych z Zespołem Downa nie jest przypadkowy. Wada ta polega na tym, że w 21. parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy”. 
W związku z tym świętem wzięliśmy udział w akcji pt. ,,Wyjątkowa skarpeta”. W sumie udało nam się stworzyć sznur skarpet o łącznej długości 49 m.
#OREWJuszczynWyjatkowaSkarpetka

 

Perełka z wyjątkowym kamieniem

Miejskie Przedszkole ,,Perełka” w Ełku wzięło udział w akcji Kropla Serca... z Ełku do Afryki. Zbiórka miała na celu wsparcie sierocińca i budowę "ełckiej" studni w Afryce. Niezwykła historia Pana Irka, który ma wielkie serce i pomaga- bo przecież warto do przeczytania w linku poniżej: 
 
Nasze Przedszkole też pomaga! Zbieraliśmy przedmioty, które przekazaliśmy na licytacje. Nasz trud doceniła Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia! Zostaliśmy obdarowani niezwykłym kamieniem E(ł)ko Perełki

Perełka laureatem konkursu plastycznego

Miło Nam poinformować, ze Zofia Wielgat z grupy IX została laureatem konkursu pt. „Zawsze gotowi, zawsze blisko – również, by chronić środowisko”. 
 
,,Konkurs to wspólna inicjatywa kilku podmiotów, między innymi olsztyńskich lasów i 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygada Obrony Terytorialnej w Olsztynie, a jego celem było kształtowanie postaw proekologicznych oraz poczucia odpowiedzialności za środowisko wśród dzieci i młodzieży. Zadaniem uczestników było przedstawienie graficzne działań Wojska Polskiego w czasie pandemii. Na konkurs wpłynęło blisko 400 prac z całego województwa”.

Zosiu, serdecznie gratulujemy!


 

 

Strona 1 z 4

bip logo

szkolaodkrywcow-talentow

spz1

PPZ 2

szkolapamieta.logo