poniedziałek, kwiecień 06, 2020

                                                                                                       Aktualizacja: sobota, 04.04.2020 r.

logo

Dzień kolorowej skarpety

dzien.skarpety

21 marca – Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa na grupowym facebooku GRUPY VI Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy, wychowankowie solidaryzowali się wysyłając swoje zdjęcia stóp z kolorowymi skarpami.

21 marca to pierwszy dzień wiosny oraz Światowy Dzień Zespołu Downa. My w tym roku obchodzimy go 20 marca. W ramach tej akcji nasze przedszkolaki założyły dwie kolorowe skarpetki „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Data ta jest symboliczna, ponieważ przypada na 21. dzień 3. miesiąca w roku, to właśnie dodatkowy, trzeci, chromosom w 21. parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach jest odpowiedzialny za powstanie tej wady genetycznej. Inna nazwa tego zaburzenia to – trisomia 21. Światowy Dzień Zespołu Downa został ustanowiony w 2005 roku, a od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje ONZ. Dzieci wraz z rodzicami chętnie prezentowały swoje kolorowe skarpetki, które symbolizują niedopasowane chromosomy oraz skarpetkowe kompozycje w ramach konkursu zorganizowanego przez Panią M. Polcyn „Skarpetkowy obraz”. Każdy z nas ma marzenia, cele, pasje, wszyscy potrzebujemy tolerancji, akceptacji i szacunku. Solidaryzujemy się, przełamujemy stereotypy i oswajajmy się z odmiennością. Różni nas tak niewiele – jeden dodatkowy niepasujący chromosom…

Autor: Beata Bednarowicz

dzien.skarpety1

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych
 
Szanowni Państwo,
 
z uwagi na ogłoszony stan zagrożenia epidemicznego w Polsce, w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych wprowadza się zmianę formy potwierdzenia przez rodzica kandydata - woli przyjęcia dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021 oraz zmianę terminów w naborze uzupełniającym.
 
W dniach 19-20 marca 2020 r. składane będą przez rodziców kandydatów zakwalifikowanych potwierdzenia woli . W celu ograniczenia kontaktów, pisemne oświadczenie potwierdzenia woli można wrzucać do skrzynki lub rodzic może przesłać zdjęcie lub skan na adres e-mail przedszkola/szkoły.
W załączeniu przekazuję Państwu dwa komunikaty, które ukażą się po zalogowaniu się do Vulcana, na BIP-ie UM Ełku oraz w mediach. Proszę również o upowszechnienie tych komunikatów m.in. na stronach przedszkoli/ szkół, w mediach społecznościowych...
 
Z szacunkiem
 
Małgorzata Pikus
----------------------------------------
Naczelnik Wydziału Edukacji

Urzędu Miasta Ełku

KOMUNIKAT 1 - WERSJA pdf

KOMUNIKAT 2 - WERSJA pdf

0123 001-1

0124 001-1

Drodzy Rodzice!
 
REKRUTACJA - listy zakwalifikowanych/ niezkwalifikowanych
Wszyscy, którzy złożyli wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkola dostaną informacje na podany adres e-mail o zakwalifikowaniu dziecka lub o nie zakwalifikowaniu. (Wyjątki: rodzice, którzy we wnioskach  nie podali adresów lub podali błędne).
Listy dzieci zostaną wywieszone w przedszkolu - przy głównym wejściu. Proszę, jeśli dostaliście potwierdzenia drogą e-mail  nie sprawdzać ich ponownie. Unikamy zgromadzeń.
BARDZO WAŻNE:
1. TERMIN DODATKOWEJ REKRUTACJI ZOSTANIE OGŁOSZONY W TERMINIE PÓŹNIEJSZYM
2. TERMIN DODATKOWEJ REKRUTACJI ULEGA ZMIANIE, CZEKAMY NA DECYZJĘ PREZYDENTA  MIASTA

dyrektor - Anna Birgiel 

 

WSZYSTKIE DZIECI, KTÓRE ZŁOŻYŁY DEKLARACJĘ O KONTYNUACJI SĄ JUŻ DO PRZEDSZKOLA PRZYJĘTE

1. W dniach 18-19 marca 2020 r. składamy potwierdzenia woli (dzieci nowe).
W celu ograniczenia kontaktów (zagrożenie koronawirusem), potwierdzenia można wrzucać do skrzynki, która będzie umieszczona przy drzwiach wejściowych pod tablicą ogłoszeń.
 
2. Listy dzieci zakwalifikowanych i nie zakwalifikowanych umieszczone będą w oknie wystawowym przedszkola w dniu 18.03.2020 r. (budynek główny przy ul. Armii Krajowej). Zawartość list uzgodniona z Inspektorem ds. RODO.

 

3. Lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych zostanie wywieszona 23.03.2020 r.

 

Dyrektor przedszkola – Anna Birgiel

KOMUNIKAT!

Dzień Dobry.

W związku z dalszymi zagrożeniami ograniczamy pracę kancelarii przedszkola. Większość spraw proszę załatwiać drogą poczty elektronicznej. Adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie 609203223. Możecie też w sprawach mniejszej wagi kontaktować się za pośrednictwem grup na fb lub telefonicznie z nauczycielkami. Dla bezpieczeństwa - kancelaria przedszkola działa od 9 do 13. Proszę dzwonić na podany telefon. Otworzę przedszkole. Obecnie jest zamknięte. Zejdę i załatwimy sprawy w bezpiecznej odległości. Jestem w grupie ryzyka - więc wolę się zabezpieczać. Proszę o wyrozumiałość - bo starsza pani potrzebuje trochę czasu na pokonanie kilku kondygnacji. Pozdrawiam Wszystkich cieplutko. Będę Was informować na bieżąco o nowych sprawach

Anna Birgiel

Perełki z wizytą w zakładzie krawieckim

Jak powstaje ubranie? oto jest pytanie…, na które znają już odpowiedź Perełki z grupy VI. 13.02.2020r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do zakładu krawieckiego mamy Gabrysi. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą krawcowej, ukazanie przydatności wykonywania tego zawodu oraz budzenie szacunku dla ludzi wykonujących ten zawód. Dzieci mogły obejrzeć wyposażenie zakładu krawieckiego oraz zobaczyć sposób działania urządzeń i przyborów, jakimi posługuje się krawcowa. Pod czujnym okiem Pani Krawcowej i przy jej asekuracji przedszkolaki zapoznały się z wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia oraz dowiedziały się jak przebiegają kolejne etapy powstawania odzieży. Bardzo dziękujemy mamie Gabrysi za przybliżenie tajników swojej pracy oraz za serdeczne przyjęcie. Wycieczka dostarczyła przedszkolakom wielu wrażeń i nowych wiadomości.
Autor: B. Bednarowicz


Strona 1 z 2

bip logo

szkolaodkrywcow-talentow

spz1

PPZ 2

szkolapamieta.logo