czwartek, listopad 23, 2017

                                                                                                       Aktualizacja: niedziela, 19.11.2017 r.

logo

Perełki nagrodzone w Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Dzieci z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy wzięły udział w tegorocznym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej zorganizowanym przez Ełckie Centrum Kultury. Chór ,,Perełki” zaprezentował ,, Piosenkę Małego Patrioty” i zdobył I miejsce. Chór reprezentowany był przez dzieci z grupy V oraz dzieci z Grupy Gumisiów. Natomiast  Helenka Matukanis z grupy Gumisiów w kategorii – solista – z piosenką ,, Dzień dobry biały ptaku” zdobyła II miejsce.
Występ chóru przygotowywały: Anna Nartowicz, Ewa Olszewska, Ewa Kil, Elżbieta Wysocka i Magdalena Bagińska. Występ Helenki Matukanis przygotowały: Elżbieta Wysocka i Magdalena Bagińska.

Dziękujemy rodzicom naszych Perełek za pomoc. Perełkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Gumisie wokół Święta Odzyskania Niepodległości
Perełkowi Gumisie z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy z nauczycielką realizowały tematy dotyczące Święta Odzyskania Niepodległości. W trakcie zajęć poznały symbole narodowe zarówno w przedszkolu jak i podczas zajęć w Muzeum Historycznym. Do zajęć przybliżających tą tematykę została wykorzystana mata edukacyjna Mistrzów Kodowania Junior. Dzieci w trakcie tych zajęć układały kontur mapy Polski z wykorzystaniem kolorowych kubeczków oraz kodowały wyrazy – Polska, Ełk. Były również prezentacje mulitmedialne przybliżające dzieciom ,,Legendę o powstaniu państwa polskiego”, postać Marszałka Józefa Piłsudskiego, symbole narodowe oraz wycieczka pod pomniki upamiętniające walkę żołnierzy o niepodległość. Na zakończenie tej tematyki – praca plastyczna – wykonanie flagi Polski – wydzieranie i wyklejanie. To był tydzień lekcji patriotyzmu.
Autor: E. Wysocka

Śniadanie daje moc w Perełce

8 listopada w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzony jest w Polsce „Dzień Śniadanie Daje Moc”. Już drugi rok z rzędu, Perełki z rodzicami i nauczycielkami wspólnie przygotowują zdrowe, pożywne śniadanie.
Dzień Zdrowego Śniadania wpisał się na stałe w kalendarz przedszkolnych wydarzeń. Jako Przedszkole Promujące Zdrowie uczymy dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. Inicjatywa, ta pozwala zwiększyć zaangażowanie w kwestie prawidłowego żywienia dzieci wśród nauczycieli, wychowanków oraz rodziców naszych pociech.
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Ta zasada dotyczy nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Niestety wiele z nich rozpoczyna zajęcia w szkole i przedszkolu bez spożycia w domu pierwszego posiłku, lub zadowalając się „słodkimi chrupkami”. Często później są ospałe, mają problemy z koncentracją i trudniej radzą sobie z emocjami. A wystarczy tak niewiele!
Dzień Zdrowego Śniadania, przypadający 8 listopada to doskonała okazja, żeby porozmawiać z dziećmi o tym najważniejszym posiłku dnia.
Dzieci z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy postanowiły w tym dniu, kolejny już raz, dołączyć do akcji. Na pierwsze śniadanie Perełki we wszystkich grupach przygotowały zdrowe, pożywne kanapki, na których nie zabrakło warzyw dających wiele witamin, tak potrzebnych w tę jesienną szarugę.. Każdy robił takie kanapki, na jakie miał ochotę.
Oczywiście w przygotowaniach tych zdrowych śniadań nie mogło zabraknąć pomocy rodziców, pracowników kuchni, intendentki oraz pań salowych, którym serdecznie dziękujemy.
Nauczycielki z Miejskiego Przedszkola "Perełka" im.Jana Brzechwy w Ełku


Perełkowi Gumisie z kolejną nagrodą

Perełkowi Gumisie z nauczycielką Elżbietą Wysocką, z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy, wzięły udział w ogólnopolskim konkursie, zorganizowanym przez firmę EduSense. Gumisie znalazły się w pięciu spośród nagrodzonych przedszkoli. Konkurs dotyczył wydarzeń zorganizowanych w ramach obchodów 5 urodzin Europejskiego Tygodnia Kodowania z wykorzystaniem ozobotów. Gumisie w tym czasie zorganizowały zajęcia ,,Jesienne obrazki”, ,,Europejski plakat kodowania'' i trasy ozobotowe wykonane przez dzieci. W realizacji zajęć pomogła nam pani Marta Drawert, dzięki której w zajęciach wykorzystaliśmy język migowy. Gumisie otrzymały ozobota, mazaki oraz pakiet materiałów edukacyjnych ,,Uczymy dzieci programować”.
Dziękujemy firmie EduSense – Rafałowi Mitkowskiemu, Annie Świć za inspiracje, karty pracy oraz Marcie Drawert za uatrakcyjnienie zajęć językiem migowym.
Autor: E. Wysocka

Warsztaty plastyczne w Perełce

Dnia 3 listopada 2017 r. w Miejskim Przedszkolu ,,Perełka” odbyła się VIII edycja konkursu plastycznego temat ,,Jesienne barwy Ełku”, który w tym roku miał formę warsztatów plastycznych.
Udział w warsztatach wzięło siedem zespołów dzieci 5-6 letnich z ełckich przedszkoli:

  • Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki”
  • Miejskie Przedszkole „Niezapominajka”
  • Niepubliczne Przedszkole „Mali Odkrywcy”
  • Miejskie Przedszkole„Perełka”
  • Miejskie Przedszkole „Bajka”
  • Miejskie Przedszkole ,,Słoneczna Ósemka”
  • Miejskie Przedszkole„Światełko”

Dzieci miały do dyspozycji różne materiały wyrazu artystycznego: zarówno plastyczne, jak i naturalne. Przedszkolaki swoje prace wykonywały w 4-osobowych zespołach. Samodzielnie zaplanowały, jak zagospodarować przestrzeń na kartce papieru oraz jakich użyć materiałów. Rolą nauczycielek było wyłącznie koordynowanie prac, udzielanie drobnych wskazówek i dopingowanie swoich podopiecznych.

Kreatywnej zabawie towarzyszyły miłe rozmowy i przyjazna atmosfera. Podczas wykonywania plakatów widoczne było u dzieci ogromne zaangażowanie oraz chęć osiągnięcia celu. Pozwoliło to na stworzenie pięknych prac plastycznych.

Po burzliwych obradach przyznano I, II, III miejsce oraz cztery wyróżnienia, zgodnie z kryteriami ujętymi w regulaminie - oceniono: umiejętność współpracy w zespole, estetykę wykonania pracy, innowacyjne ujęcie tematu. Decyzją komisji konkursowej przyznano:

I miejsce: MP ,,Słoneczna Ósemka”

II miejsce: MP Światełko”

III miejsce: MPiŻ ,,Ekoludki”

Wyróżnienia: MP„Perełka”, MP „Bajka”, MP „Niezapominajka”, MP „Mali Odkrywcy”

Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na kolejnej edycji warsztatów, bowiem tego typu przedsięwzięcie niesie za sobą wiele korzyści, m.in.: rozwijanie dziecięcych talentów, wyrażanie własnej kreatywności, kształtowanie umiejętności współdziałania w zespole.
Autor: S. Dymek


 

Strona 1 z 2

bip logo

szkolaodkrywcow-talentow

1pdmsz

logo mistrzow