piątek, luty 23, 2018

                                                                                                       Aktualizacja: piątek, 23.02.2018 r.

logo

 

Liczba złożonych deklaracji kontynuacji wychowania przedszkolnego w Miejskim Przedszkolu Perełka w Ełku w roku szkolnym 2018/2019 – 96

LICZBA WOLNYCH MIEJSC W

MP "PEREŁKA" im. J. BRZECHWY

NA ROK SZKOLNY 2018/2019 WYNOSI 54.

Perełki w ogólnopolskim programie ,,Uczymy dzieci programować”

 

logo
 Miejskie Przedszkole Perełka im. Jana Brzechwy od 1.02.2018 przystąpiło do realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Uczymy dzieci programować” zorganizowanego przez EduSense – Rafała Mitkowskiego oraz Kodowanie na dywanie – Annę Świć. Jest to program skierowany do dzieci, nauczycieli oraz rodziców. Celem programu jest zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć z nauki programowania poprzez doświadczenie i zabawę, a te z kolei  będą łączyć jego elementy z zajęciami z różnych aktywności. Słowo ,,programowanie” wciąż dla wielu kojarzy się z komputerem, tabletem, a wcale nie musi tak być. Zajęcia z nauki programowania będą realizowane w oparciu o materiały dydaktyczne opracowane przez organizatorów. Będą one dotyczyły aktywności offlinowej i z wykorzystaniem robotów edukacyjnych. Program poprzez realizację zajęć stawia na rozwijanie logicznego, algorytmicznego myślenia, oswajanie z nowoczesnymi technologiami, kształtowanie postaw prospołecznych, a także nabywanie umiejętności pracy w zespole, parach. W programie przewidziane są  również warsztataty dla nauczycieli uczestniczących w programie.

Perełki z grupy II z nauczycielką Bożeną Padiasek, grupy V – z nauczycielkami – Ewą Kil i Ewą Olszewską oraz Gumisie – z nauczycielką Elżbietą Wysocką przeprowadziły już pierwsze zajęcia w ramach realizacji programu, które dzieciom bardzo się podobały i z chęcią i zainteresowaniem je wykonywały.

N-lka Perełki: Elżbieta Wysocka


Dzień Czerwonego Serduszka w Miejskim Przedszkolu "PEREŁKA"

14 luty był dla dzieci z gr.II z Miejskiego Przedszkola „PEREŁKA im. Jana Brzechwy w Ełku prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci tego dnia ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. Wykonały walentynki dla swoich rodziców, ułożyły serduszko z kubeczków wg podanego słownego kodu, w ramach realizacji w przedszkole Ogólnopolskiego Programu „Uczymy dzieci programować. W tym dniu dzieci pokazały, że święta zakochanych na to najwspanialsze uczucie zasługuje również ziemia poprzez włączenie się w akcję ogłoszoną przez CEE w Ełku „Eko Walentynki- czyli kochamy recykling. Za przyniesione zużyte baterie dzieci otrzymały słodki upominek-lizaki.. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało od swoich Pań- Bożeny Padiasek i Agnieszki Wysockiej walentynkę i pysznego słodkości w kształcie serduszka. Na zakończenie serduszkowych zabaw odbyła się dyskoteka. Dzień Czerwonego Serduszka w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych.
Autor: B. Padiasek


Perełki na zajęciach w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej

16.02.2018 Perełki z gr. V z Miejskiego Przedszkola Perełka im. J. Brzechwy w Ełku uczestniczyły w warsztatach organizowanych przez Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną. „Nie chcę się złościć, niszczyć, bić –z elementami bajkoterapii” - prowadzone przez p. Annę Zdanewicz. Podczas warsztatów dzieci rozpoznawały emocje na ilustracjach, opowiadały o swoich emocjach, jakie im towarzyszyły w danej chwili. W świat emocji przeniosła dzieci bajka terapeutyczna, w której sielski spokój zwierząt zakłóciła wkradająca się złość. Podczas warsztatów dzieci odwiedzały kolejne krainy: Radości, Smutku, Złości – pokazując, jak człowiek czuje się będąc ich mieszkańcem. Perełki poznały kilka sposobów rozładowania negatywnych emocji, aby nie przerodziły się one w agresję np. „magiczny ołówek”, „bitwa na gazetowe kulki”, „pudełko złości”. Pod koniec warsztatów każdy zespół zobrazował Panią Złość wykonując jej portret.
Zajęcia podobały się dzieciom, chętnie brały udział w proponowanych aktywnościach. Mamy nadzieję, że nasze Perełki będą potrafiły już radzić sobie ze złością.
Dziękujemy pani Annie Zdanewicz za ciekawie przeprowadzone zajęcia.

Autor: E. Kil, E. Olszewska


Perełkowe Gumisie i Dzień Czerwonego Serduszka
W dniu 14.02.2018 r. grupa Gumisiów z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy, z nauczycielką Elżbietą Wysocką obchodziły Dzień Czerwonego Serduszka, czyli Walentynki. Gumisie ubrane na czerwono uczestniczyły w różnorodnych aktywnościach. Dzięki pomocy mamy jednego z Gumisiowych wychowanków – pani Marty Drawert, dzieci przygotowały serduszkowe ciasto, nauczyły się migów związanych z uczuciami, serduszkiem oraz uczestniczyły w zabawie ,,Gorące serduszko”. Pani Marta wymalowała również serduszka na policzkach dzieci. Oprócz tego Gumisie uczestniczyły w zabawach z nauki programowania: układały serduszka na mini matach ,,Kodowania na dywanie” – autorstwa Anny Świć – Superbelferki mini i trenera Mistrzów Kodowania Junior – z wykorzystaniem kolorowych kubeczków jednorazowych. Na indywidualnych kratownicach dzieci kodowały serduszka wg. osi współrzędnych. Na zakończenie zajęć była degustacja serduszkowego ciasta.
Dziękujemy pani Marcie Drawert za pomoc w organizacji zajęć.
N-elka Perełki: Elżbieta Wysocka

Strona 1 z 4

bip logo

szkolaodkrywcow-talentow

1pdmsz

logo mistrzow

logo