sobota, styczeń 16, 2021

                                                                                                       Aktualizacja: środa, 30.12.2020 r.

logo

Jasełka 2020
 
Jeszcze przed świetami Nasze Perełki brały udział w przedstawieniach bożonarodzeniowych. Głównym celem tych uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia oraz kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji. Każde przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się rewelacyjnie. Nasi artyści śpiewali pastorałki i kolędy, wykonywali układy taneczno-ruchowe oraz recytowali wiersze. Emocje sięgały zenitu - oto efekty:

Podziękowanie za udział w akcji organizowanej przez Fundacje Odpowiedzialni za Marzenia

23.12.2020r. dzieci z Miejskiego Przedszkola ,,Perełka” im. Jana Brzechwy w Ełku odebrały dyplomy za udział w akcji zorganizowanej przez Fundacje Odpowiedzialni Za Marzenia. Każdy mógł wybrać prezent dla siebie


Mikołajki

Ten wyjątkowy dzień w tym roku obchodzony był w przedszkolu, ale także podczas edukacji zdalnej. 
Mikołajki to dla wielu z Nas sygnał, że święta Bożego Narodzenia są tuż, tuż...
 
Trochę historii…

Legenda o Świętym Mikołaju jest oparta o historię biskupa Miry, który według źródeł cały swój majątek rozdał biednym. Jako szczodry darczyńca został pierwowzorem postaci o wielkim sercu. Przedstawiany jako starzec z okazałą brodą, przybywa z workiem prezentów i rozdaje je dzieciom - właśnie 6 grudnia.


Zbiórka dla schroniska ,,Sonieczkowo”

Miejskie Przedszkole ,,Perełka” im. Jana Brzechwy w Ełku włączyło się w akcję ,,Paczka dla Psiaczka” organizowaną przez Wyższą Szkołę Gospodarki. Udało Nam się zebrać sporą ilość karmy, zabawek, ale także ciepłe koce i poduszki dla piesków ze schroniska ,,Sonieczkowo” koło Augustowa. Z dumą możemy stwierdzić, że Nasze Perełki są prawdziwymi przyjaciółmi zwierząt i niosą im pomoc z miłą chęcią.


Andrzejki

30 listopada obchodziliśmy w Naszym przedszkolu Andrzejki. Dzieci ze wszystkich grup chciały zajrzeć w przyszłość i zobaczyć, co je czeka w dalszych latach życia! Ustawiały one buty, rzucały pieniążkami do miski z wodą, sprawdzały kim będą, gdy dorosną... Dużo  radości sprawiła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Kształty, które powstały były wyjątkowe, a wyobraźnia Naszych Perełek nie znała granic. Zabawa andrzejkowa przyniosła przedszkolakom wiele radości!


Strona 1 z 5

bip logo

szkolaodkrywcow-talentow

spz1

PPZ 2

szkolapamieta.logo